گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل

گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل

گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل

گاهی اوقات به نظر می رسد که یک اتاق چیزی کم دارد. اگر شما به دنبال اضافه کردن چیزی به دکوراسیون داخلی اتاق خود هستید گیاهان آپارتمانی گزینه فوق العاده ای است و مزایای بسیار زیادی دارد که شاید تابحال درباره آن نمی دانستید.

اغلب مردم نگران نگهداری و رسیدگی به گیاهان آپارتمانی هستند. اما، مقدار زیادی از گزینه های نگهداری کم وجود دارد که شما می توانید به عنوان دکور خیره کننده برای منزل خود استفاده کنید. در ادامه به چند شیوه که می توانید از گیاهان در منزل به سبک خود استفاده کنید می پردازیم.

 

 مزایای گیاهان آپارتمانی

بر خلاف لوازم دکوری دیگر، گیاهان آپارتمانی با مزایای بی شماری که می توانند سلامت کلی و انرژی خانه شما را بهبود ببخشند، می آیند. گیاهان نه تنها زیبایی دارند، بلکه می توانند هوا را در خانه شما نیز تمیز کنند. و حضور آنها در خانه و محل کار ما باعث افزایش هوشیاری و حافظه می شود.

یکی از رایج ترین مواردی که بیشتر افراد می دانند این است که گیاهان خانگی برای تمیز کردن هوای داخل بهترین هستند. کیفیت هوای داخل منزل برای بسیاری از صاحبخانه ها در اولویت قرار دارد و گیاهان می توانند سموم را از هوا گرفته و هوا را تصفیه کنند.

به غیر از تصفیه هوا، در اینجا برخی از مزایای دیگر گلهای آپارتمانی نامبرده شده:

بهبود سلامت روانی
افزایش رطوبت
کاهش خستگی و استرس
شیک شدن محیط و دکوراسیون داخلی
گیاهان آپارتمانی

بهترین گیاهان آپارتمانی برای دکور

شما ممکن است در ابتدا بخواهید بدانید که به چه مقدار مراقبت نیاز است . اگر شما به دنبال یک گزینه آسان هستید، با یک گیاه که نیاز به نگهداری اندکی دارد شروع کنید. گیاهان عنکبوتی و گیاهان مار یک گزینه عالی برای کسانی است که مایل به شروع آسان هستند . اگر بخواهید کمی رنگ اضافه کنید، گیاهان گلدار و گیاهان آپارتمانی شاداب، گزینه های عالی هستند. البته این انتخاب ها براساس سبک شخصیت شما در طراحی داخلی است.

شما همچنین باید در نظر بگیرید که گیاهان شما در کجای منزل قرار خواهند گرفت. گیاهان خاصی نیاز به نور بیشتری نسبت به دیگران دارند و اگر نزدیک پنجره نباشند به سرعت از بین می روند. دیگر گیاهان در نواحی کم نور رشد می کنند و زیبا ساختن گوشه های عجیب و غریب اتاق یا قفسه را آسان می کنند.

بسته به نوع گیاه، ممکن است از لحاظ محل قرارگیری آن، انتخاب زیادی نداشته باشد. اگر به نور خورشید نیاز داشته باشد، اتاق هایی با تعداد زیاد پنجره ها یا نقاط ورودی محل خوبی هستند. اگر به سایه نیاز دارد یا به نور خورشید نیاز ندارد، قرار دادن آنها در اتاق های داخلی یک ایده عالی است. فقط بچه ها و حیوانات خانگی را مراقب باشید.

 

گیاهان آپارتمانی شاداب

اگر شما به دنبال مراقبت آسان و گزینه های کوچکتر هستید، گلدان ها یک انتخاب عالی از گیاهان خانگی هستند. ساکولنت ها(گیاهان علفی و همیشه سبز) یکی از بهترین گیاهان برای نور کم هستند. آنها در تمام اشکال و اندازه ها آمده و می توانند تقریبا در هر اتاقی رشد کنند. برخی از آنها نیاز به نور بیشتری نسبت به دیگران دارند. ساکولنت ها بهترین گزینه در قفسه ها، پنجره های چوبی و یا دکوراسیون میزهای کوچک هستند. کاکتوس، آلوئه ورا و اکرویا همه گیاهان کاملی هستند.

گیاهان آپارتمانی

 

گیاهان گلدار

گیاهان گلدار یک گزینه زیبا هستند و می توانند بهترین قسمت رنگ اتاق شما باشند. گیاهان گلدار ممکن است نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری داشته باشند، اما ارزش زیبایی را که برای اتاق به ارمغان می آورند دارند. بعضی از بهترین گیاهان گلخانه ای شامل بنفشه های آفریقایی و ارکیده ها است.

گیاهان بلند

اگر میخواهید یک گوشه یا یک فضای باریک را پر کنید، گیاهان بلند میتواند مورد منحصر به فردی باشند. بیشتر گیاهان بلند و نازک برای مناطق با نور کم مناسب هستند. با این حال انتظار می رود که نسبت به سایر سبک ها کمی گرانتر باشند. برای این که واقعا این دکور را کامل کنید نیاز به یک گلدان بزرگ و زیبا دارید. برخی از گیاهان بلند رایج از خانواده بنجامین , فیلدندرون و انواع نخلهای تزئینی می باشند.

گیاهان آپارتمانی

گیاهان برگ بزرگ

امروزه تعداد زیادی از گیاهان برگ بزرگ وجود دارند. با این حال، بیشتر این گیاهان آپارتمانی متعلق به نواحی گرمسیری هستند و نیاز به نور آفتاب ,رطوبت و مراقبت و محیط مناسب برای رشد دارند. با این حال، آنها علاوه بر زیبایی سبک مینیمالیستی و یا معاصر دارند.از گیاهان دارای برگ های بزرگ می توان برگ انجیری و دیفنباخیا را نام برد

گیاهان آپارتمانی

گیاه بامبو

بامبو یک انتخاب عالی در زمره گیاهان شیک و رسیدگی کم است و نمادی از آرامش در دکوراسیون داخلی میباشد. با این حال بامبو نیاز به مقدار زیادی نور برای زنده ماندن، قرار دادن آن در نور مستقیم خورشید گیاه را می کشد. از آنجا که این گیاه به طور مستقیم در آب رشد می کند، مطمئن شوید که آب را یک بار در ماه با آب مقطر تغییر دهید. این عالی است اگر شما یک ظرف یا گلدان خاصی دارید که می خواهید با کمک گیاه بامبو نشان دهید.

One Response

  1. سویق جو
    | پاسخ

    تو زمینه ای که فعالیت میکنید جزو بهترین سایت ها هستید.

Leave a Reply