پرده اتاق کودک

پرده اتاق کودک

نکات مهم در انتخاب پرده اتاق کودک

محیطی که برای اتاق کودکان در نظر گرفته می شود، همراه با طراحی های زیبا و جذاب است. از آنجا که کودکان به طراحی کودکانه و رنگ های شاد علاقه دارند، پرده اتاق کودک اهمیت زیادی دارد.

پرده اتاق کودک معمولا بر اساس جنسیت آنها در طراحی و رنگ بندی انتخاب می شود. پرده ای که برای اتاق کودک پسر در نظر گرفته می شود معمولا از ترکیب رنگهای سبز آبی قرمز و با ترکیبی خاص نسبت به اتاق کودک دختر که در آن از رنگهای صورتی یاسی سفید و با تم ملایم استفاده می شود. این تفاوت برای تکمیل زیبایی اتاق دخترانه یا پسرانه لازم است.

از آنجایی که طراحی اتاق شامل چند بخش می شود؛ مانند اکسسوری ها، لوازم مورد نیاز اتاق و غیره، پرده اتاق کودک در مجموعه لوازم اتاق جای می گیرد. اما انتخاب یک پرده مناسب برای اتاق کودک، زمینه هایی از تزئینات و اکسسوری را هم شامل می شود. پرده اتاق فرزندتان شامل چند مولفه مهم است.

از آن جمله می توان به جنس پرده (لوازم اتاق)، طراحی و هماهنگی با چیدمان اتاق (اکسسوری) و پوشش کافی نور اتاق (لوازم اتاق) اشاره کرد.

همچنین هماهنگی پرده اتاق با مبلمان کودک از نکات مهم در انتخاب آن می باشد

در نظر داشته باشید که اتاق کودک محلی برای آرامش و همچنین آموزش او است. بنابراین در انتخاب اجزای آن از جمله پرده اتاق کودک نهایت توجه و دقت را به کار برید.

و از استفاده از رنگهای خیلی تند و طرح های شلوغ که آرامش زهنی فرزندتان را مختل می کند استفاده نکنید

جنس و ضخامت پرده از نکات مهم وکلیدی در انتخاب پرده است.همانطور که می دانید کودکان به مقدار زیادی نور آفتاب نیاز دارند پرده های ضخیم که جلوی ورود نور آفتاب را به اتاق کودکتان می گیرد به هیچ وجه توصیه نمی شود.

Leave a Reply