معماری و طراحی به سبک روستیک

معماری و طراحی به سبک روستیک

سبک روستیک ، سبکی از معماری و طراحی است که در آن از متریال‌ طبیعی استفاده می‌شود. به طوری که تا حد امکان از نظر فرم و بافت به طبیعت نزدیک باشند. فضای روستیک در واقع طبیعت را به داخل خانه دعوت می‌کند و به فرد این امکان را می‌دهد که در داخل خانه مواد طبیعی خارج از خانه را به صورت بی واسطه پیدا کند از این رو این سبک بر بنیاد طبیعت و استفاده از مواد طبیعی و خام نهاده شده است و می‌کوشد احساس و الهامی از طبیعت را در فرد زنده کند.

 

معمولا علاقه مندان به این سبک دکوراسیون داخلی بیشتر در پی آرامش و به وجود آوردن محیطی روستایی برای فضای خانه و یا محل استراحتی مانند هتل ها و استراحتگاه ها هستند. از این رو از هرگونه وسیله مدرن که یادآور تکنولوژی و محیط شهری تازه هستند، امتناع می کنند.

 

در این سبک دکوراسیون داخلی به دلیل نزدیکی به فضای روستایی مواد و مصالح به کار رفته در طراحی و معماری ساختمان بیشتر طبیعی بوده و چوب یکی از اصلی ترین متریال های به کار رفته در سبک روستیک است.

 

استفاده از انواه پارچه با رنگ بندی و طرح های مختلف این سبک دکوراسیون را تکمیل می کند.

 

سنگ آنتیک از دیگر مصالحی است که در این سبک بیشتر به چشم می خورد. سنگ آنتیک به دلیل آنکه می تواند در هر کجای فضا در حال دکوراسیون و معماری داخلی استفاده شود، از مصالح پر کاربرد در این سبک است.

Leave a Reply