مبلمان اتاق کودک و طراحی رنگارنگ

مبلمان اتاق کودک و طراحی رنگارنگ

همه می دانیم که اتاق کودک، قلمرو اوست. کودک اتاق خود را به عنوان دنیای دیگری، جدا از کل خانه در نظر می گیرد. او در این دنیای ساخته خود، آزادانه بازی ها و کارهای مورد علاقه خودش را دنبال می کند و رشد می کند. کودک در همین اتاق بسیاری از استعدادها و خلاقیت های خود را شکوفا می کند. مبلمان اتاق کودک با توجه به علایق و دیدگاه های او می تواند به او در رشد استعدادهایش کمک زیادی بکند.

طراحی و تزئینات مبلمان اتاق کودک به این دلیل که می توان از رنگ های زیادی در آن بهره برد، جذاب و هیجان انگیز است. یکی از بهترین و جذابترین بخش های طراحی و یا تغییر دکوراسیون داخلی خانه، مبلمان اتاق کودک است. برای تزئین اتاق مخصوص کودک راه ها و روش های زیادی مطرح شده است. دست به کار بشید. ایده های خلاقانه خود و کودک خود را با ترکیب دنیای بیکران و رنگارنگ آنها برای طراحی مبلمان اتاق کودک خود، به کار ببرید. همراه ما در سایت چارچوب باشید، تا در این روزهای نزدیک به سال جدید و عید نوروز، نمونه هایی از ایده های مختلف برای مبلمان اتاق کودک را با هم بررسی کنیم.

برای طراحی مبلمان اتاق کودک لازم نیست به فکر خرج های بزرگی باشید. به اشیاء موجود در اتاق، جان تازه ای ببخشید. از کودک خود کمک بگیرید و رویاهای او را زنده کنید. به سراغ لباس های بدون استفاده کودکان بروید و از آنها استفاده کنید. مخصوصا آنهایی که رنگ های شادی دارند. برای نمونه جوراب های رنگی بدون استفاده کودک را در زیر پایه های صندلی و میزها قرار دهید. مطمین باشید کودکتان مدت زیادی با این ایده لبخند بر لب خواهد داشت و همراه شما لذت خواهد برد.

مبلمان اتاق کودک شما نیاز به جان بخشیدن دارد. روتختی ها و تابلوهای رنگارنگ و پرنقش و نگار به کار ببرید. برای رنگ اتاق و زمینه آن از رنگ های روشن و به خصوص سفید استفاده کنید.

کودک خود را فرا بخوانید و برای کفپوش ها به همراه او از طرح های رنگی و شاد استفاده کنید. می توانید با هم به رنگ امیزی کردن کفپوش ها بپردازید. به کار بردن نظر کودک می تواند علاقه او را به اتاق خودش بیشتر کند و زمان بیشتری در اتاق به بازی مشغول شود. روحیه و سلیقه کودک خود را همیشه مد نظر قرار دهید.

اجزای کوچک مبلمان اتاق کودک مانند مبل کودک می تواند کمک زیادی در جذابیت آن برای کودکان داشته باشد. کمی استقلال به کودک خود بدهید و از او بخواهید بعضی از اجزا را خود طراحی کند. برای مثال به کودک خود بگویید جعبه های دستمال کاغذی را با سلیقه خود طراحی و تزئین کند. این کار به آنها یاد می دهد چگونه استقلال داشته باشند و با حس استقلال آرامش بیشتری خواهند داشت.

با داشتن ایده های خلاقانه می توانید رنگارنگ بودن رو در همه اجزا به وجود بیاورید. برای نمونه در این مبلمان اتاق کودک از پرده کرکره استفاده شده است. این انتخاب قابلیت رنگ بندی های مختلف برای هر سطر پرده را ایجاد کرده است.

از تکراری بودن تمام سطوح اتاق جلوگیری کنید. حتی می توانید هر قسمت از اتاق را کاربردی کنید. بعضی از بخش های اتاق می تواند جالب و جذاب باشد. برای مثال می توان دیوارها را کاربردی تر کرد. در نمونه بالا از تخته سیاه برای تفاوت در دیوارها بهره گرفته شده است. با این کار هیجان و شادی زیادی برای کودک به وجود می آورید. این کار می تواند هم آموزش برای کودک باشد و هم تفریح.

مبلمان اتاق کودک را با طراحی رنگارنگ همراه کنید

استفاده از رنگ های شاد با تفاوت زیاد می تواند ذهن کودک را باز کند و او را خلاق تر کند. هرگز به کار بردن رنگ های شاد را فراموش نکنید. رنگ هایی مانند قرمز، آبی و نارنجی می توانند مناسب باشند. کودک خود را بشناسید و رنگ هایی که او را به هیجان می آورد، شناسایی کنید. به کار بردن این رنگ ها روحیه کودک را تازه می کند و به پیشرفت ذهنی او کمک زیادی می کند.

Leave a Reply