فرش اتاق کودک

فرش اتاق کودک

فرش اتاق کودک مناسب، فرشی است که دارای رنگ های روشن و شادی آور باشد.البته این نکته معمولا خلاف تصور والدین است؛ چرا که همواره تصور می کنند فرش با رنگ روشن برای اتاق کودک مناسب نیست. آنان دیدگاهشان بابت زود کثیف شدن فرش است و غافل از اینکه با انتخاب فرش تیره، روحیه بچه را دچار خستگی و گرفتگی می کنند. اما بزرگترها به صورت معمول از خرید فرش با طرح های شاد و کودکانه اجتناب می کنند.

فرش اتاق کودک

ویژگی های مناسب فرش اتاق کودک

فرش اتاق کودک باید ویژگی هایی خاصی داشته باشد. از جمله این که کودکان در سنین مختلف فعالیت های منحصر به سن زیادی را انجام می دهند. این تحرکات معمولا بر روی زمین است. بنابراین وجود فرش هایی که از لطافت , نرمی و ضخامت مناسبی خصوصا در سنین پایین برخوردار باشند، بسیار با اهمیت است. کودکان در سنین کم معمولا بر روی زمین سینه خیز و یا چهار دست و پا حرکت می کنند؛ در سنین آموزش راه رفتن بچه ها مدام در حال زمین خوردن هستند و همچنین در سنین بالاتر، با بازی در اتاق، زمین خوردن های زیادی را تجربه می کنند. بنابراین فرش کودک خود را فرشی لطیف و ضخیم انتخاب کنید.

کودکان، به خصوص در سنین کم، با فضاهای رنگی بیشتر ارتباط برقرار می کنند. این امر در روحیه و شادابی آنها بسیار موثر است. فرش اتاق کودک خود را مملو از رنگ های مختف انتخاب کنید؛ تا شادابی و روحیه فعال او را پرورش دهید. کودکان این سنین رنگ را به بهترین شکل می شناسند.

فرش اتاق کودک

بچه های ما به شخصیت های کارتونی که دیده اند بسیار علاقه دارند و باعث واکنش آنها و در نهایت تقویت قدرت تفکر و حافظه آنها می شود. می توان به جای استفاده از انواع عروسک ها ,اسباب بازی و وسایل دکوری در این زمینه، از فرش کودک در این زمینه کمک گرفت.سعی کنید فرش هایی با طرح کارتون های مورد علاقه کودکان خود انتخاب کنید.

در بعضی منازل فضای کافی برای دکوراسیون های آموزشی کودکان وجود ندارد و نمی توان وسایل کمک آموزشی زیادی را در اختیار بچه ها قرار داد. فرش یکی از بهترین راه حل هاست. فرش کودک می تواند یکی از بهترین دکوری های آموزش کودکان باشد. بنابراین می توانید از فرش هایی استفاده کنید که از اشکال مختلف برای آشنایی کودک با محیط اطراف خود بهره برده است.

شاید این مطلب برای شما جالب باشد : پرده اتاق کودک

فرش اتاق کودک

نکته دیگر که در مورد دکوراسیون اتاق کودک باید توجه داشت هماهنگی فرش اتاق کودک با مبلمان کودک است استفاده از مبل کودک هماهنگ با فرش جلوه دوچندانی به فرش اتاق کودک می بخشد.

Leave a Reply