انتخاب مبل ال مناسب

انتخاب مبل ال مناسب

نحوه انتخاب و چینش مبل ال 

همه می دانیم که یکی از اصلی ترین بخش های دکوراسیون داخلی منزل، مبلمان منزل است. حال صحبت از میز غذاخوری و مبل اتاق نشیمن باشد، یا تختخواب و مبل اتاق پذیرایی. در پست های قبلی در رابطه با چیدمان مبل ها صحبت کرده بودیم. در این پست قصد داریم در مورد انتخاب و دکوراسیون مبل ال در منزل صحبت کنیم.

انتخاب درست محل مبل ال و دکوراسیون مناسب

قبل از این که به سراغ توضیحات در رابطه با مبل ال شکل برویم، یک نکته مهم را باید در نظر گرفت! اگر اتاقی که شما برای طراحی داخلی در نظر گرفته اید کوچک است، از مبل ال شکل دوری کنید. هر چند که در بسیاری موارد عنوان می شود که ساختار ال شکل مخصوص فضای کوچک است؛ ولی در عمل اینگونه نیست. اولا تا حد زیادی زیبایی آن در اندازه نسبتا بزرگ است. دوما امروزه تنوع زیادی در اندازه های کوچک ندارد. این نوع از دکوراسیون مبلمان برای فضاهای بزرگ مناسب است. زیرا در اتاق های کوچک تمام فضا درگیر مبل شده و محیط را تنگ و تاریک می کند. همچنین فضای خانه را محدود کرده و از جابجایی راحت جلوگیری می کند. برای چنین فضاهایی، استفاده از مبل های راحتی با ترکیب تعداد کم استفاده کنید

مبل ال

 

تکمیل راه رو در فضای اتاق با مبل ال 

اگر در فضای اتاق مسیری به عنوان راهرو وجود دارد و بخش پشت آن تقریبا بدون استفاده است، مبل ال شکل کمک زیادی به بهبود آن می کند. در فضاهایی که بدون کاربرد هستند و مبل های معمولی بیشتر باعث دست و پا گیر شدن است، از ال شکل ها استفاده کنید. مبل ال شکل معمولا طوری طراحی می شود که از همه جای آن بتوان استفاده کرد. همچنین اگر در بهبود این مشکل کمک زیادی نکند، حداقل ظاهر زیباتری به فضا می دهد.

صمیمیت با مبل ال 

این نوع از مبل ها به دلیل تراکم فضا باعث نزدیک تر شدن اعضای خانواده به یکدیگر می شود. اگر از نشستن روبروی هم خسته شده اید، ظاهر مبل ها را عوض کنید و با مبل های ال شکل جایگزین کنید. مبل های ال شکل در کنار فضای بزرگی که دارند، نوع نشستن شما در کنار هم را تغییر می دهند. این موضوع تنوع زیادی برای اعضای خانواده خواهد بود.

 

اشتباه در انتخاب و چیدمان

یکی از اشتباهات رایج استفتده از مبل ال بجای مبلمان معمولی است. اگر شرایط استفاده از مبل ال شکل را ندارید، از دکوراسیون مبل معمولی استفاده کنید. ولی چیدمان آن را به صورت ال نکنید. این کار ظاهری بهم ریخته و بد شکل ایجاد می کند و اتاقی شلوغ را برای شما تشکیل می دهد. ضمن اینکه به دلیل عدم هماهنگی اجزا، کارایی مبل هم بسیار کمتر می شود.

مبل ال

ترکیب ساختاری مبل ها

بعضی از این نوع مبل ها با ترکیب مبل تکی یا دو نفره با تعداد خاصی، ظاهری جدید ایجاد کرده اند. این کار می تواند مفید باشد، خصوصا زمانی که برای دکوراسیون داخلی خود به آن نیاز داشته باشید. یک نکته باید در نظر گرفت؛ اگر نیاز به این کار دارید، مبلی تهیه کنید که خود این بخش اضافه را داشته باشد و بخشی از مبل دیگر را اضافه نکنید. جنس و شکل یکسان، این زیبایی را به وجود می آورد نه وجود ترکیب جدید. در حالی که استفاده از مبل دیگر در طرح، جنس و رنگ دیگر، یکپارچگی را از بین برده و تناقض زشتی بوجود می آورد.

غالب بودن مبل ال 

با توجه به بزرگ بودن و وسعت نسبی این نوع مبل، تاثیر آن بر ساختار اتاق زیاد است. همچنین یکپارچگی ساختار و رنگ آن، اجازه نمی دهد بخش های دیگر اتاق جلوه زیادی بکنند. بنابراین می توان گفت اگر رنگ یا ساختار خاصی از مبل را در نظر دارید که با مثلا رنگ اتاق هماهنگی کاملی ندارد، به سراغ ال شکل ها بروید. این موضوع زمانی درست است که شما شرایط تغییر رنگ اتاق را ندارید و اصرار زیادی به داشتن مبل با رنگ خاصی داشته باشید. ضمن اینکه این تفاوت نباید بیش از حد معمول باشد.

راحتی مبل ال 

بیشتر موارد از این نوع مبل برای راحتی بیشتر استفاده می شود. به همین منظور معمولا از تجهیزات راحتی در آن استفاده می شود. برای مثال قسمتی برای لم دادن و یا نگهداشتن پاها وجود دارد. یکی از دلایل پر طرفدار بودن آن، همین موضوع است.

مبل ال

فضای خارج از محیط اتاق

اگر فضای تراس و یا مهتابی شما اجازه می دهد، استفاده از ال شکل ها ایده خوبی است. وجود حس صمیمیت در چنین فضایی می تواند اوقات مفرحی را برای شما رقم بزند. حتی انواع مناسبی برای تراس هم طراحی شده است. به سراغ آنها بروید و طراحی جدید تراس خود را انجام دهید. برای مثال یک دکوراسیون پاییزی مناسب برای خود و خانواده طراحی کنید و از همنشینی با خانواده لذت ببرید.

از مدلهای مبل ال متنوع تولید شده توسط مبل چارچوب دیدن فرمایید: مبل راحتی

Leave a Reply